top of page

Урожай картоплі 2022: чому засмучені фермери

Оновлено: 21 вер. 2022 р.

Сухе літо, дощовий вересень та війна негативно вплинули на цьогорічний урожай, але картоплі достатньо. Фермерів турбує низька ціна на продукцію. Ці, а також інші питання картоплярі обговорили на Дні поля - зустріч, яку організували "Агріко Україна", "Адама" та "Яловицькі Агротехнології".


Сезон -2022 був особливий. Далися взнаки сухий червень з дощами потім, розповів керівник відділу продажів ТОВ «Агріко Україна» Сергій Бородавко:

"Багато картоплі потріскалося. Потім почалася парша - вторинний ріст, який вплинув на неформування шкірки. Всі сорти показали на 50% менше закладки, аніж зазвичай".
Сергій Бородавко, керівник відділу продажів ТОВ «Агріко Україна»

Весною на прохання влади фермери посадили більше картоплі, аніж зазвичай. Відтак насьогодні картоплярі мають надлишок бульби, вважає Перший заступник асоціації фермерів Рівненщини Василь Радзівіл, тому й продають її задешево.

Водночас деякі сорти порадували, розповіла досвідчена керівниця господарства "Яловицька Агротехнологія" Любов Біренс:

"Мене здивувала мадейра. Вона боїться холоду. Цьогоріч була трошки тепліша весна, тому картоплю посадили у теплішу землю. Насьогодні мадейра дала гарно про себе знати. Так само, як сорти Агріко".
Любов Біренс, керівниця господарства "Яловицька Агротехнологія"

Низькі ціни засмучують фермерів


Багато картоплярів-одноосібників зібрали урожай у серпні і уже продають бульбу за низькими цінами. Проте власникам крупніших господарств не варто засмучуватись, їхній час прийде у жовтні-листопаді. Тоді й буде адекватна ціна, запевняє менеджер з технічної підтримки "Адама" Олег Тарасенко:

"Зараз дрібні фермери - у кого від одного до трьох гектарів - хочуть швидше продати і опускають ціну. Це тимчасове явище, поки їхня картопля не зійде з ринку. Коли похолодає і підуть дощі продавати почнуть ті господарства, які мають зберігання. Відповідно і ціна на одну-дві гривні підніметься".
Олег Тарасенко, менеджер з технічної підтримки "Адама"

70% картоплярського успіху: 3 поради від Генрі Біренса

Спеціалісти поділилися порадами з картоплярами. Зокрема Сергій Бородавко радив складати плани і бронювати сорти наперед. Особливо це стосується фермерів у яких немає можливості зберігати бульбу.

Створювати об'єднання та працювати за контрактами радив Олег Тарасенко. Це забезпечить успішну реалізацію картоплі восени.


Генрі Біренс, керівник господарства "Яловицька Агротехнолоогія"

А керівник "Яловицьких Агротехнологій" Генрі Біренс дав свої 3 поради:

"Найперше, потрібно мати якісний насіннєвий матеріал. По-друге, правильно обробляти, що дасть здорову картоплю. Це нагадує людину, яка, будучи здоровою, гарно їсть і має менше ймовірність захворіти. Те саме з картоплею. По-тертє, захищайте картоплю, попереджайте захворювання, а не лікуйте його. Якщо будете дотримуватися цих трьох порад, гарантовано отримаєте 70% успіху!"

Дивіться відео про зустріч та реєструйтеся на сайті, щоб стати постійним клієнтом.
Comentarios


Підпишіться на новини:

Дякуємо, що підписалися!

bottom of page